رولزرویسهای سفارشی


سفارشی سازی امروز در همه جای دنیا باب شده است. این راهی است برای کمپانیهایی که بدنبال مشتریان متمول و ثروتمند می گردند و البته خریدارانی که بدنبال جنس خاص...

رولزرویسهای سفارشی

نوشته :مسیح فرزانه
چاپ شده درمجله ماشین

سفارشی سازی امروز در همه جای دنیا باب شده است. این راهی است برای کمپانیهایی که بدنبال مشتریان متمول و ثروتمند می گردند و البته خریدارانی که بدنبال جنس خاص و سفارشی و به قولی کاستوم شده هستند که با توجه به نیازها و سلایق شخصی آن ساخته و پرداخته شده. این امر دربحث خودروهای خاص و لوکس و گران قیمت یا به قول معروف " های اند – high end " بسیار باب است و برندهای پرتمتراقی چون بوگاتی ، فراری ، پاگانی ، کوئنیخ زگ ،لمبورگینی ، رولزرویس ، بنتلی ،مزراتی، آستن مارتین و مرسدس بنز و ب ام و و آئودی و...چنین کاری را انجام می دهند.حتی برخی شرکتها برحسب همین سفارشس سازی ، نام مناطق مختلف دنیا را بروی محصولاتشان می گذارند .مثل شرکت بنتلی که بتازگی ورژنی از شاسی بلند لوکسش بنتایگا را برای بازارکشورهای حوزه خلیج فارس ساخته و پرداخته نمود که نام pearl of gulf یا مروارید خلیج را برایش انتخاب کرد. البته در کمال اشتباه و سهل انگاری وخوش آمد اعراب که از مشتیران بالقوه این شرکت هستند نام خلیج عربی را به جای خلیج فارس بروی این محصول گذاشته بود و همین امر سبب شد پس از پست مطلبی در صفحه رسمی اینستاگرام شرکت ، تعداد فراوانی از همو طونان ما بصورت کاملا مودبانه به انتقاد پرداخته ونام خلیج فارس را به شرکت بنتلی متذکر شوند.
حالا اگر بخواهیم در مورد رولزرویس و سفارشی سازی است بگوییم باید اشاره کنم که پس از اینکه درس ال 2003 تملک این شرکت به گروه ب ام و رسید دچار دگرگونی و تغییراتی در چارت و سیستم مدیریتی اش گردید.مثلا برای رولزرویس فانتوم که 2.8 تن وزن و 5.8 متر طول دارد  ( تقریبا نیم متر از اس کلاس بنز طویل تر است ) از نوعی سیستم نورلیزری سود برده است که تا رنج 600 متر را پوشش می دهد.یا دو نوع رینگ 21 و 22 اینچی به همراه تایر ران فلت ضد پنجری برای این خودرو قابل سفارش است که مجهز به تکنولوژی از بین بردن صدای تایر یا همان noise canceling است.
در بخش دیگر استفاده از استیل در قسمتهایی چون زه صندوق بار، مجسمه نقره ای امیلی که با خاموش کردن خودرو از جای خودش پایین رفته و برای حفظ و نگهداری بهتر پنهان می شود  و البته در جلو پنجره بزرگ و براق .از طرفی سیستم صوتی و نمایشگری که برای رولرزویس فانتوم 360 هزاری پوندی استفاده می شود از آئودی A8 به عاریت گرفته شده.همچنین در بخش داشبورد از پنلهای با طلای 24 عیار برای این ماشین می توان استفاده نمود که توسط طراح آلمانی " تورستن فرانک " ساخته و پرداخته شده.
بخشهای دیگر از داخل ماشین قابل تزئین با سرامیک هستند که تولید شده توسط کمپانی باواریایی " نیم فن برگ " است.
یکی دیگر از آپشنهایی که روی رولزرویس قابل عرضه است سفارش مجسمه امیلی از طلای 24 عیار است که اگر از چنین جنسی تولید شود حدود 11 هزار دلار تنها قیمت آن است که با نام spirit of ecstacy شناخته می شود.
دیگر آَپشنی که می توان روی رولزرویس سفارش داد و قیمت بالاتری از مجسمه سر کاپوت دارد سقف ستاره نشان و آسمان گونه آن است که با نام starlight headliner شناخته شده که حدود 13 هزار دلار قیمت دارد.
حال که به رولزرویس می پردازیم سراغ دیگر آپشن گران و 19 هزار و 500 دلاری آن می رویم که با نام drink cabinet یا کابینت لیوانهای نوشیدنی آنرا خطاب می کنند.
تا اینجا اگر فکر می کنید این گران ترین آپشن رولزرویس است سخت در اشتباهید زیرا بازهم قراراست پارا فراتر گذاشته و به سراغ دیگر آپشنی برویم که اندازه یک خودرو قیمت دارد و نام آن divided rear seat یا صندلیهای جدای ردیف عقب بوده که درصورتی که چنین امکانی را روی رولزرویس فانتوم سفارش دهید باید عددی معادل 34 هزار و 400 دلار به این شرکت انگلیسی پرداخت کنید.
برای رولزرویس گوی این آپشنهای گران قیمت تمام نشدنی است و اگر بخواهید چوب بیشتری در فانتوم دراپ هدتان سفارش دهید باید برای قسمت teak decking یا دک پشت صندلیهای عقب که از جنس چوب ساج است دقیقا 17 هزار دلار از حسابتان برداشت و به حساب شرکت رولزویس بریزید. دیگر آپشنهای رولزرویس که گران قیمت هستند به شرح زیر می باشند:
صندلیهای 6 حالته برقی عقب که هرکدام 8100 دلار ارزش دارند
جای پایی عقب هر کدام 2600 دلار
پرده عقب 5900 دلار
میز پیکنیک عقب 2800 دلارو....
پس فکر می کنم دیگر متوجه شده اید که یک رولزرویس تا چه حدی می تواند آپشنهای گران قیمتی داشته باشد ، این عملا یعنی اینکه شرکت به شما یک بدنه و یک گیربکس و یک موتورمی فروشد و شما با چیدن آپشنهای گوناگون رویش خودروی خود را کامل می کنید!

برچسب ها برچسب ها:  masih farzaneh  ،  gfactor  ،  high end  ،  pearl of gulf  ،  persian gulf  ،  noise canceling  ،  spirit of ecstacy  ،  RR  ،  rolls royce  ،  luxury cars  ،  luxury option  ،  british  ،  united kingdom  ،  مسیح فرزانه  ،  جی فاکتور  ،  مجله ماشین  ،  رولزرویس  ،  ماشین لوکس  ،  لاکشری  ،  گران قیمت  ،  رولکس  ،  مروارید خلیج  ،  خلیج فارس  ،  بنتلی  ،  مزراتی  ،  آستن مارتین

چاپ

نظرات

 

loading...

آخرین مقالاتآرشیو مقالات