کلکسیونی دردل کویر


برای یافتن چنین کلکسیونیهایی باید روز به روز و هفته به هفته با افراد مختلف صحبت کرد تا به گاراژ رویایی رسید.گاراژی که گفته می شود ارزش خودروهای داخل آن بیش از یکصد میلیون دلاراست

کلکسیونی دردل کویر

نوشته :مسیح فرزانه
چاپ شده درمجله ماشین
برای یافتن چنین کلکسیونیهایی باید روز به روز و هفته به هفته با افراد مختلف صحبت کرد تا به گاراژ رویایی رسید.گاراژی که گفته می شود ارزش خودروهای داخل آن بیش از یکصد میلیون دلاراست و از انواع نمونه های تولید محدود تا مدلهای دست ساز و خاص درآن یافت می شود.این گاراژ در منامه قرار گرفته و مالک این خودروها کسی نیست جز " خالد عبد الحریم" که درداخل کلکسیونش یکی از معروف ترین خودروهای جهان یعنی لامبورگینی میورا سرمه ای رنگ برادر زاده محمدرضا پهلوی نیزیافت می شود.
عبدالرحیم 57 ساله و ازافراد تاثیرگذار در احداث پیست فرمول وان بحرین بوده  و پیست  فرمول وان یاس مارینای ابوظبی و توانست برهمین مضمون دوره ای را در دانشگاه گلاسکو اسکاتلند بگذراند.درادامه به ترتیب به خودروهای وی نگاهی می اندازیم .

•توضیح تصاویر صفحه 4

1.یکی از خودروهای کلاسیک موجود درگاراژ وی پورشه 911 – 2.7 RS است که هر کسی دوست دارد یک دستگاه از آنرا در کلکسیونش داشته باشد.
2.خودروی شماره دو که تازه وارد هم هست مکلارن سنا است که به بدنه ارغوانی فیبرکربنی مزین شده است.
3.ماشین بعدی یک لامبورگینی از نوع کانتاش LP400 است ، یک سوپراسپورت خالص و عالی 
4.این یک فراری 288 GTO است. باید این را هم اضافه کنم که درآن زمان خبری از سیستم های ABS(ضدبلوکه ترمز) و کنترل و کشش و 4 چرخ متحرک روی ماشینهای فراری نبود.

•توضیح تصاویر صفحه 5
1.این یک فراری لافراری است ، با موتور 12 سیلندر خورجینی و همیاری سیستم هیبرید که روی هم 950 اسب بخار قدرت تولید می کند
2. به یکی از خاصهی مجموعه می رسیم.پورشه 911 GT1 با استایل پورشه 993 و یکی از دو نمونه موجود دردنیاست که با موتور 536 اسبی ، صفر تا 100 حدود 3.9 ثانیه و ماکزیمم سرعت 307 کیلومتر درساعت همانند نگینی بر تاج زیبا می درخشد.
3.  این بوگاتی شیرون تازه به این کلکسیون اضافه شده ، تقریبا چند ماه پیش ، چون بوی نویی می دهد.
4.  این هم ابرخودروی سالین اس 7 است ، اولین نمونه ای که وارد این مجموعه شد.

•توضیح تصاویر صفحه 6
5.دراین کلکسیون یک بوگاتی ویرون با موتور987 اسبی هم وجود دارد ، اما یک ویرون معمولی نیست ، بلکه توسط هرمس hermes ساخته و پرداخته شده.
6.تویوتا 2000 جی تی .یک ماشین اورجینال ، کم یاب و گران و حاصل همکاری تویوتا و یاماهاست
7.این یکی از 3 دستگاه فراری 599 GTO با  لوگوی GTO است که توسط فرناندو آلنسو و فیلیپ ماسا رویش امضاء شده است.
8.ششمین دستگاه از مکلارن اف 1 نیز با شماره شاسی 006 دراین مجموعه می درخشد. واین تنها مکلارن اف وانی است که موتورآن برنگ نارنجی است.
9.این هم یک ماشین کمیاب دیگر...مرسدس بنز SLR منصوری به رنگ طلایی
10.یکی از 20 دستگاه لامبورگینی رونتون با صندلیهای سبز نیز در این کلکسیون ارزشمند است.

برچسب ها برچسب ها:  مسیح فرزانه  ،  جی فاکتور  ،  مجله ماشین  ،  بوگاتی  ،  لمبورگینی  ،  میورا  ،  شاه  ،  مکلارن  ،  پورشه  ،  فراری  ،  masih farzaneh  ،  gfactor  ،  shah  ،  miura  ،  lamborghini  ،  bugatti  ،  ferrari  ،  porsche  ،  collection  ،  super car  ،  hyper car  ،  reventon  ،  slr  ،  mansory

چاپ

نظرات

 

loading...

آخرین مقالاتآرشیو مقالات