تورهای زمستانی خودروسازان


امروزه در دنیا کمپانیهای خودروسازی تنها وظیفه فروش ماشین به مشتریان را برعهده ندارند. جدا از بحث خدمات پس از فروش آنها موظفند حتی راننده در شرایط گوناگون با خودروهایشان را به مالکین آموزش دهند.

تورهای زمستانی خودروسازان

نوشته :مسیح فرزانه
چاپ شده درمجله ماشین

امروزه در دنیا کمپانیهای خودروسازی تنها وظیفه فروش ماشین به مشتریان را برعهده ندارند. جدا از بحث خدمات پس از فروش آنها موظفند حتی راننده در شرایط گوناگون با خودروهایشان را به مالکین آموزش دهند. بله ! این یکی از اهداف بلند مدت آنهاست که به فرهنگ سازی جهت رانندگی ایمن نیز کمک می کند. البته کشور خودمان را فراموش کنید که خودروساز محترم داخلی " زه " را جزو آپشن حساب می کند و یا جعبه دستمال کاغذی را از داخل خودرو حذف می کند. یا وارد کنندگان محترم که تنها به بحث فروش و البته نیم نگاهی به خدمات پس از فروش دارند و ورود به مسائل فرهنگی گویی برایشان گنگ و مشکل و هزینه بر است! برای همین دراین مطلب به تورهای زمستانی خودروسازان معروف پرداخته و شرایط شرکت درآنها و حال و هوای آن و سایت های مربوط به آنها را معرفی می کنیم.

•پیست یخی لاپلاند 
www.lapland-ice-driving.com

اینجا چیزی شبیه به یاس مارینا در ابوظبی امارات متحده عربی است.پیستی که مسیر مستقیمی برابر با 3470 پا دارد و این یعنی شما می توانید با خودروی مورد تست تا سرعت 300 کیلومتر دست پیدا کنید.ماشین مورد تست ما در این پیست که آدرس سایتش هم این بالا نوشته شده یک دستگاه سوبارو ایمپرزا WRX STI تایپ RA است. سوبارو از این ماشین که سیستم تمام چرخ متحرک دارد برای بازار آمریکا تنها 500 دستگاه و برای بازار کانادا 75 دستگاه تولید کرده است. دراینجا هوا تا منفی 27 درجه می رسد  و اسپویلر عقب و سراگزوزهای ماشین کاملا یخ می زند.موتوری هم که روی این سوبارو سوار شده از نوع 4 سیلندر 2.5 لیتری با قدرت بیش از 600 اسب است که قیمت این خودرو را به حدود 50 هزار دلار می رساند. سیستم ترمز این سوبارو 6 پیستونه و سقف ان تنها 32 کیلو وزن داشته و از جنس فیبرکربن است.

•آکادمی زمستانی لامبورگینی Lamborghini winter academia
www.squadracorse.lamborghini.com

قطر یخ این پیست 39 اینچ بوده و درنزدیکی دریاچه sacacomie در فاصله 2 ساعتی شمال مونترال قراردارد، جایی که همه چیز پوشیده از برف و یخ است. نام این منطقه saint-alexis-des-monts است.لامبورگینی در این منظقه یک تور دو روزه در قالب آکادمی زمستانی رانندگی اش برگزار نموده و خودروهای وی 10 و وی 12 که سیستم تمام چرخ متحرک دارند را به این پیست می آورد. یکی از این خودروها اوراکان LP610-4 یا موتور 610 اسبی و سیستم تمام چرخ متحرک است .در داخل هر ماشین نیز در کنار راننده یک معلم رانندگی نشسته و به وی آموزش می دهد که در شرایط گوناگون باید چه عکس العملی از خود پشت فرمان نشان داده وبا فرمان و گاز و ترمز چگونه بازی کند.

•مدرسه رانندگی ورزشهای زمستانی مرسدس AMG
Mercedes- AMG winter sporting driving school
www.mercedes-amg.com/driving-academy

مرسدس بنز برای این تور زمستانی که در قالب مدرسه رانندگی اش اتفاق می افتد از خودروهایی چون CLA 45 ، C63 S و E63 S سود می برد.پیست برگزاری این کلاسها در منطقه gimli و در کشور سردخیز " کانادا " است .درنزدیکی این پیست نیز یک هتل وجود دارد که افراد شرکت کرده در کلاسها درآنجا سکونت دارند.

•تور زمستانی مازراتی maserati winter tour
www.maseratiusa.com/maserati/us/en/brand/maserati-winter-tour

مازراتی این تور را در پیست یخی cervinia در ایتالیا برگزار می کند.بخشهای مختلف این تور شامل کنترل خودرو در حالت دریفت شدن و از دست دادن کنترل است و خودروهایی که دراین تور حضور دارند شاسی بلند لوانته و در بخشهایی دیگر گیبلی و کواتروپورته هستند که همگی سیستم Q4 یا چهارچرخ مازراتی را همراه دارند.


برچسب ها برچسب ها:  مسیح فرزانه  ،  مجله ماشین  ،  جی فاکتور  ،  مزراتی  ،  مرسدس بنز  ،  لمبورگینی  ،  لاپلاند  ،  driving academy  ،  winter test  ،  masih farzaneh  ،  gfactor  ،  lapland  ،  ice driving  ،  WRX STI  ،  lamborghini  ،  winter academia  ،  sacacomie  ،  saint-alexis-des-monts  ،  huracan  ،  AMG  ،  Driving school  ،  mercedes-benz  ،  benz  ،  gimli  ،  maserati  ،  winter tour  ،  cervinia  ،  Q4  ،  levante  ،  ghibli

چاپ

نظرات

 

loading...

آخرین مقالاتآرشیو مقالات