تجهیزات خودروهای پلیس چه هستند؟


مطبوعات آمریکایی چندی بود جسته و گریخته ازقدیمی بودن و بروز نبودن اداوات خودروهای پلیس آمریکا شکایت و انتقاد می کردند تا اینکه فورد نهایتا دست بکار شد

تجهیزات خودروهای پلیس چه هستند؟

نوشته :مسیح فرزانه
چاپ شده درمجله ماشین
مطبوعات آمریکایی چندی بود جسته و گریخته ازقدیمی بودن و بروز نبودن اداوات خودروهای پلیس آمریکا شکایت و انتقاد می کردند تا اینکه فورد نهایتا دست بکار شد و فورد پلیس اینترسپتور را برای نیروهای امنیتی امریکا ساخت تا سرانجام آن فوردهای کراون ویکتوریای تنبل و خسته  و بد هندلینگ بالاخره پس از سالها بازنشسته شوند!البته با توجه به اینکه پلس آمریکا گفته درسال به حدود 50 هزار ماشین جدید و مدرن برای ناوگانش نیاز دارد محصولات دیگری از برندهای جی ام و کرایسلر مثل شورولت کاپریس PPV و دوج چارژر پرسوت هم به این ناوگان افزوده شده ،اما ازانجایی که فورد 50 درصد این بازاررا درانحصار خود داشته و نمی خواهند آنرا از دست بدهد به همین خاطردو مدل جدید هم به بازار داده که دربرگبرنده دو مدل سدان و utility چند منظوره است که نمونه سدان برگرفته از فورد تاروس و نمونه شاسی بلند برپایه اکسپلورر بوده
امکانات استفاده شده روی انها نیز مثلا رینگهای 18 اینچی استیل ، دیسکهای ترمزی که 60 درصد ضخیمترو بزرگتر شده اند و.... البته مورد مهمتر افزایش ایمنی و مقاومت عقب خودرو در سرعت بالای 110 کیلومتر بوده که چنین ضعفی در مدل کراون ویکتوریا مشاهده شده بود.حتی از بالشتکهای هوای هوشمندی نیزروی آنها مورد استفاده قرارگرفته است.درها نیز دارای شامل 3 لایه پنل بالستیک که قادر به نگه داشتن بسیاری از اجسام سخت و سنگین از جمله اسلحه سنگین 44 مگنوم هستند مجهزشده اند.
پیشرانه استفاده شده روی آنها هم 3.5 لیتری و 6 سیلندر خورجینی اکوبوست با توربو چارژبوده که حدود 115 اسب ازموتور وی 8 کراون ویکتوریا قوی تر بوده و 20 درصد مصرف سوخت کمتری داشته که البته یک موتور 3.5 اسبی و 3.7 لیتری وی 6 بروی هردومدل قابل عرضه است که قوی ترین موتور برای این خودروهای پلیس 365 اسبی بوده که دقیقا همانند همان موتورهای استفاده شده در فورد تاروس HSO است.حتی جعبه دنده خودکار استفاده شده روی آن در مواقعی ترمز گیری و سپس خروج از پیچ و یا رانندگی پرفشار سریعا روی حالت معکوس رفته و شتاب به خودرو می دهد که مدل Pursuit آن نیز دارای سیستم تمام چرخ متحرک هم هست و سیستم تقیسم گشتاورش هم می تواند حداقل نیمی ازآنرا به محورعقب منتقل کند.
مشخصات منتشر شده درخصوص این دو مدل نیز نشان می دهد که شاسی هردو تقویت شده بوده و از تند فرمانی وازدست رفتن کنترل عقب ماشین بخوبی جلوگیری می کند.
بخشهایی دیگری هم چون سیستم تعلیق تقویت شده با دوام بالاترو همچنین تعلیق سنگین تر درجلو،مولد برق 220 آمپری ،سیستم ترمز و تایرهای تقویت شده با دوام و عمربالا و... که البته بخش دیگری تغییرات شامل داخل خودرو شده که بهتر است روی تصویر مرور کوتاهی برآن داشته باشیم.

توضیح تصاویر:

1.پشتی تمامی صندلیها از استیل و ضد گلوله ساخته می شود که این کار بویژه در ایالات متحده لازم است.

2.درهای عقب به گونه ای دراین خودروها طراحی شده اند که دکمه بازکردن درها در بخش جلو توسط راننده کنترل شده و مجرمین نمی توانند از ماشین خارج شوند.
3.دکمه قرارگرفته روی فرمان می تواند توسط افسر مربوطه تعریفهای مختلفی از عملکرد به ان داد.
4.نشانگر سرعت دراین خودروهای پلیس برای کنترل مجرمین فوق العاده دقیق بوده ،زیرا درعموم خودروها برای حفظ ایمنی و کاهش تصادفات تا میزان کمی کارخانجات کیلومتر شمارشان را به گونه ای تنظیم می کنند که حدود 5 تا 7 کیلومتربیش از سرعت واقعی خودرو نشان می دهند تا راننده با ماکزیمم سرعتی که درمعابر مشخص می شود بازهم تا حدی فاصله داشته باشند.
5.صندلیهای جلو دارای نوعی کمربند ایمنی هستند  که می توان درمواقع اضطراری آنرا از سگک جدا نمود.
6.این ستون فلزی وظیفه اش ایجاد فضا بین دنده هاست
7.این بخش قرارگرفته در کنسول برای تفنگهای سرعتی مورد استفاده قرارمی گیرد
8.این هم ردیف عقب صندلی هاست که برای مجرمین مورد استفاده قرارمی گیرد.

برچسب ها برچسب ها:  مجله ماشین  ،  جی فاکتور  ،  مسیح فرزانه  ،  مطبوعات  ،  آمریکا  ،  ماشین پلیس  ،  رینگ  ،  صندلی  ،  ضد گلوله  ،  machine magazine  ،  gfactor  ،  cup  ،  masih farzaneh  ،  pursuit  ،  NYPD  ،  police car  ،  utility

چاپ

نظرات

 

loading...

آخرین مقالاتآرشیو مقالات