قیمت تجهیزات اتومبیلرانی چند است؟


درمیان شما دوستان و خوانندگان گرامی که طرفدار ماشین هستید قطعا افراد فراوانی هستند که علاقمند مسابقات اتومبیلرانی و موتورسواری و شرکت دران و آموزش هستند.

قیمت تجهیزات اتومبیلرانی چند است؟

نوشته :مسیح فرزانه
چاپ شده درمجله ماشین

درمیان شما دوستان و خوانندگان گرامی که طرفدار ماشین هستید قطعا افراد فراوانی هستند که علاقمند مسابقات اتومبیلرانی و موتورسواری و شرکت دران و آموزش هستند. پرداختن به این رشته یعنی موتور اسپورت یا ورزشهای موتوری نیازمند تامین برخی وسایل و لوازم اولیه ایی مثل ورود به هر ورزش دیگری است و مثلا شما قصد پینگ گونگ بازی کردن باشید راکد و توپ تخم مرغی و میزلازم دارید و یا فوتبال به همین طریق . ولی در خصوص ورزشهای موتوری عموما برخی لوازمش گران هستند و برخی نه که تصمیم داریم دراین مطلب شما راباقیمت برخی ازاین تجهیزات آشنا نموده تا با عزمی راسخ راهی این ورزش شده و قطعا درآن موفق هم می شوید. نخستین قدم خرید یک کلاه ایمنی درست است .

•کلاه ایمنی از 70 تا 250 پوند برای تازه کارها

1.اسپاکو کلاب J1 ( قیمت  از 75 پوند)
این یکی از کلاه های ایمنی ساده برای اتومبیلرانی است که با توجه به اینکه استانداردECE ( استانداردهای تست در کلاه ایمنی ) دارد اما ضد حریق نبوده . اما فرم و شکل محکمی داشته ولی عموما برای مسابقات حرفه ای استفاده آن توصیه نمی شود.

2.اسپارکو کلاب X1 ( قیمت از 90 پوند)
این کلاه ایمنی تایید شده توسط ECE برای رانندگی در پیست انتخاب خوبی است و در 3 بخش چانه و گردن و پشت دارای ورودی هوا است و سبب می شود هوای خنک وارد کلاه شود و شما براحتی دم و بازدم کنید و عموما با رنگ سفید یافت می شود.

3.کلاه ایمنی مسابقه ای OMP ( قیمت از 90 پوند )
این کلاه کاملا تمامی سر و گردن را دربرمی گیرد. محفظه بخش چشمی آن بسیار شفاف  و دارای دو ورودی هواست ، البته از سوی FIA ( فدراسیون جهانی اتومبیلرانی ) و MSA  ( اتحادیه موتوراسپورت انگلستان ) تاییدیه ندارد و برای همین فقط مناسب یک رانندگی ساده در پیست است.

4.کلاه ایمنی hedtec xtreme II ( قیمت از 210 پوند)
این کلاه که سال 2015 به بازار آمده از سوی MSA مورد تایید قرارگرفته .همچنین تمام صورت را در برمی گیرد و جنسش از فایبرگلاس-کامپوزیت است.

5.کلاه ایمنی race safety accessories pro ( قیمت از 240 پوند)
این کلاه ایمنی در دو مدل محافظ دار چشم بصورت ثابت و نمونه دیگر تورینگ که محافظ متحرک دارد عرضه می گردد.دارای سیستم HANS یا همان تکنولوژی حفاظت از سر و چانه بوده و درسال 2015 موفق به کسب جواز تایید شده است.

•کلاه ایمنی از  450 تا250 پوند برای دوره مقدماتی

1.کلاه OPM GP8 ( قیمت از360 پوند)
سیستم ورود و خروج هوای آن قابلییت تنظیم دارد و ویزور ( شیشه جلوی چشم آن ) دارای سیستم قفل کن است تا درحرکت بالا و پایین نشود.این کلاه ضد حریق بوده و دارای استانداردهای HANS  ،FIA و Snell  ( نوعی استاندارد بالا در مقیاس بین المللی که از سوی موسسه Snell برای کلاه ایمنی صادر می شود) است.

2.کلاه ایمنی bell sport 5 ( قیمت از 370 پوند )
این کلاه ایمنی با توجه به اینکه از فایبرگلاس ساخته شده سبک بوده و طرحی کلاسیک دارد.همچنین دارای جنس nomex ( که در کلاه آتش نشانها استفاده دارد ) و همخوانی با استاندارد HANS و دارای تاییده از FIA است .

3.کلاه ایمنی bell mega 9 pro ( قیمت از 430 پوند )
جنس این کلاه از کربن و Kevlar ودارای تاییده FIA و Snell بوده و لایه محافظ جلوی آن قابلییت بالا و پایین شدن و همچنین قابلییت ضد حریق دارد.

4.کلاه ایمنی simpson bandit ( قیمت از 440 پوند )
این کلاه زیبا هم ضد حریق و هم ضد ضربه است ، همچنین قابلییت محافظت از چانه  و سر را داشته و از سوی FIA و Snell تاییده دریافت کرده است. همچنین با رنگ سفید و مشکی یافت می شود.

5.کلاه ایمنی اسپارکو air pro RF-5W ( قیمت از 450 پوند )
این کلاه ساخته شده از فایبرگلاس در سال 2017 توسط اسپارکو به بازار آمده است .دارای شش ورودی هواست و به راننده این امکان را می دهد که از طریق یک نی آب بنوشد.در کنار اینها دارای استاندارد FIA و Snell است.

•کلاه ایمنی از 450  پوند به بالا برای حرفه ای ها

1.کلاه ایمنی stilo ST5F N ( قیمت از 510 پوند )
این کلاه کامپوزیتی بسیار سبک بوده و با توجه به علوم آیرودینامیک طراحی شده. 3 مجموعه مهم و بین المللی FIA ، HANS و Snell آنرا تایید کرده اند همچنین دارای مکانیزم پیشرفته کاهش دهنده صدای داخل پیست برای راننده است.

2.OMP GP8  کربن ( قیمت از 640 پوند )
در تولید آن از کربن سبک استفاده شده است و همچنین ورودی جلوی آن قابلییت بالا و پایین شدن دارد.در کنار اینها تاییده های nomex ، FIA ،Snell و HANS نیز با آن است.

3.کلاه Arai GP-5WV (قیمت از 790 پوند )
ویزور یا محافظ جلوی چشمی آن بالا و پایین می شود و بدلیل فضای باز داخلش مناسب افرادی است که ازعینک استفاده می کنند .استانداردهای آن همچنین مورد تایید FIA ، HANS و Snell است.

4.کلاه ایمنی Bell RS7 کربن ( قیمت از 1045 پوند )
این کلاه فیبرکربنی زیبا و گران قیمت ، مجهز به شیشه جلو ضد مه و بخار است . دارای 14 ورودی هوا بوده و از سوی HANS ، فیا و Snell مورد تایید قرارگرفته است.

5.کلاه ایمنی Arai GP-6RC ( قیمت از سه هزار پوند )
این کلاه با توجه به تمامی استانداردهای سختگیرانه و عالی فرمول 1 ساخته ودارای جنس فیبرکربن می باشد و از استاندارد FIA وHANS سود می برد.

•کیت و لباس و دستکش و...
•مناسب تازه کارها با مجموع قیمت 500 پوند

1.لباس یک تکه OMP با تاییده FIA ( قیمت 270 پوند )
سایت تهیه www.racewear.co.uk
2.کفشهای مسابقه ای OMP ( با قیمت 111 پوند )
سایت تهیه www.gprdirect.com
3.دستکشهای مسابقه ای RG-3.1 اسپارکو ( قیمت 61 پوند)
سایت تهیه www.demon-tweeks.co.uk
4.پوشش روی صورت حرفه ای momo ( قیمت 32 پوند )
سایت تهیه www.gsmotorsport.co.uk
5.کیف کلاه ایمنی ( قیمت 24 پوند )
سایت تهیه www.demon-tweeks.co.uk

•مناسب دوره مقدماتی با مجموع قیمت یک هزار پوند

1.لباس یک تکه sabelt challeng  TS-3 ( قیمت 478 پوند)
سایت تهیه www.gsmotorsport.co.uk

2.چکمه های مسابقه اسپارکو از نوع top+SH-5 ( قیمت 151 پوند )
سایت تهیه www.demon-tweeks.co.uk
3.دستکشهای tech 1 z آلپاین استارز ( قیمت 127 پوند )
سایت تهیه www.gprdirect.com

4.لباس زیر یک تکه اسپارکو (قیمت 209 پوند )
سایت تهیه www.demon-tweeks.co.uk
5 . کیف کلاه ایمنی Arai ( قیمت 51 پوند)
سایت تهیه www.gsmotorsport.co.uk

•مناسب حرفه ایها با مجموع قیمت 2500 پوند

1.لباس مسابقه یک تکه آدیداس ( قیمت 1055 پوند)
سایت تهیه www.demon-tweeks.co.uk
2. کفشهای سوپر لجرا اسپارکو ( قیمت 406 پوند )
سایت تهیه www.gsmotorsport.co.uk
3.دستکشهای RG-9 اسپارکو ( قیمت 190 پوند )
سایت تهیه www.demon-tweeks.co.uk
4.پیراهن خنک کننده OMP از جنس Nomex ( قیمت 759 پوند )
سایت تهیه www.demon-tweeks.co.uk
5.کیف کیت کامل اسپارکو ( قیمت 119 پوند )
سایت تهیه www.gprdirect.com

برچسب ها برچسب ها:  جی فاکتور  ،  مسیح فرزانه  ،  مجله ماشین  ،  لباس موتورسواری  ،  لباس اتومبیلرانی  ،  لباس کارتینگ  ،  مسابقه اتومبیلرانی  ،  اسپارکو  ،  ریکارو  ،  gfactor  ،  masih farzaneh  ،  omp  ،  recaro  ،  hans  ،  fia  ،  snell  ،  msa  ،  arai

چاپ

نظرات

 

loading...

آخرین مقالاتآرشیو مقالات